Úspěch táborských badmintonistů na GPD jednotlivců ve Vodňanech

Konečně začala badmintonistům SK Badminton Tábor nová sezóna na rok 2013-2014. Naši tři badmintonisté (Miloš Chaloupka , Libor Kadeřávek a Vítězslav Multuš) v kategorii dospělých vyjeli na GPD jednotlivců do Vodňan.

Turnaje jednotlivců GPD ve Vodňanech se zúčastnilo 18 mužů a 3 ženy. Prvním kolem prošli naši hráči bez velkých problémů do čtvrtfinále ( Miloš Chaloupka hrál proti p. Markovi z TJ Sokol Vodňany 2: 0 ( 21: 9 , 21:11) ; Vítězslav Multuš hrál proti Váňovi z TJ Sokol Vodňany 2 :0 ( 21:13, 24 :22) ; Libor Kadeřávek hrál proti Pojerovi z TJ Sokol Vodňany 2:0 (21 : 15 , 21:14).

2.kolo – čtvrtfinále : prošli naši hráči Chaloupka a Kadeřávek do semifinále po předvedené krásné hře bez ztráty setu. Ale to nebylo vše , protože Vítězslav Multuš velice zabojoval a postoupil také do semifinále po urputném boji, kde si hráči nedali nic zadarmo , a bojovalo se o každý míč . To bylo vidět u prvního setu , který vyhrál náš hráč 25:23. Druhý set si Multuš prohrál sám svým výkonem , kde nebyl schopen zareagovat na nástup hry svého protihráče p. Pelecha z SK Dobrá Voda u ČB . Muselo se rozhodnout ve třetím setu , kde si oba hráči sáhli na dno svých sil , a opět se bojovalo o každý míček.

Miloš Chaloupka hrál proti p. Zaťkovi z SK Dobrá Voda 2 : 0 ( 21:11, 21:15) , Libor Kadeřávek nastoupil proti p. Votavovi z TJ Sokol Vodňany 2:0 ( 21 : 13, 21:11) , Vítězslav Multuš hrál proti Pelechovi z SK Dobrá Voda u ČB 2 : 1 ( 25:23, 13:21 , 21:18).

Nikdo z nás neočekával , že se do semifinále dostanou všichni naši hráči a že mezi posledními čtyřmi budou naši tři . Tím jsme měli zajištěné finále , protože nastoupili proti sobě v semifinále Chaloupka a Multuš 2:0 ( 21:11, 21:18) , do druhého semifinále nastoupil Kadeřávek proti Vojtovi z TJ Sokol Vodňany 0:2 ( 12:21 , 9:21). Finále – Chaloupka proti Vojtovi , bylo pro našeho hráče dosti nešťastné , protože měl v prvním setu tři setboly ( vedl 20 : 17) ,které nedokázal uhrát a první set prohrál 21 : 23 , druhý set opět začal pro našeho hráče dobře ( vedl 16:10) a vypadalo to v tuto chvíli na vítězství ve druhém setu . Ale nepodařilo se , protihráč Vojta změnil a zlepšil svoji hru a porazil Chaloupku 21:16. Tím finále Vojta vyhrál 2:0 na sety.

Ve čtyřhrách se už tak našim hráčům nedařilo . Byly rozlosovány dvě skupiny po pěti hráčských párech . Ve skupině A : skončili hráči Kadeřávek ,Chaloupka na třetím místě a Multuš s Plachtou ( TJ Sokol Vodňany ) na čtvrtém místě , to nestačilo na postup do semifinále a museli hrát o umístění. O 5.místo hráli Chaloupka , Kadeřávek proti Pavlis, Pavlis(oba TJ Sokol Vodňany) a vyhráli 2:0 ( 21:14, 21:11) , o 7.místo Multuš s Plachtou proti Váně,Soukup (oba TJ Sokol Vodňany) neuspěli , po vyrovnaném třísetovém boji prohráli 1:2 ( 11:21 , 21:17 , 19:21 ).