ÚSPĚCH TÁBORSKÝCH BADMINTONISTŮ na GPD jednotlivců ve Vodňanech

Naši  badmintonisté ( Řízková Magdaléna , Chrášťanská Klára , Jindrová Regina , Recman Jan , Vítězslav Multuš a Holec Vladislav ) v kategorii dospělých vyjeli 14.12.2013 na GPD jednotlivců do Vodňan – Vodňanský kapr 17.ročník .

Turnaje jednotlivců GPD ve Vodňanech se zúčastnilo ve dvouhře  14 mužů a 9  žen  ,  čtyřhry : 14 žen a 20 mužů , smíšené čtyřhry 15 párů.

Dvouhry  mužů :

V prvním kole  Jan Recman  hrál proti Frühaufovi  z TJ ČZ Strakonice  2: 0  (21:19 , 21:19) a postoupil do čtvrtfinále . Multuš Vítězslav byl nasazený hráč přímo do čtvrtfinále ( Holec – nesměl hrát dvouhru , turnaj je omezen dle umístění v celostátním žebříčku) .

2.kolo – čtvrtfinále : Recman hrál proti  Hrádkovi z SK Jupiter Plzeň a prohrál na tři sety  1 : 2 ( 21: 18 , 23 : 25  , 21 : 16 ) . Škoda , že se nepodařilo našemu hráči vyhrát druhý set , kde měl několik setbolů . Multuš hrál proti Pioreckému z oddílu Zbrklý úder-Badminton Klatovy   0 : 2 ( 16 : 21 , 17 : 21 ) .

Konečné umístění ve dvouhrách mužů : Recman na 5.-6. místě a Multuš na 7.-8.místě.

Dvouhry žen :
V předkole hrála Chrášťanská Klára proti Weberové z TJ Sokol Křemže   0 : 2 ( 4 : 21, 5: 21) .  Ve čtvrtfinále  Magdaléna Řízková hrála proti Matouškové z TJ Sokol Křemže  a vyhrála po urputném boji  2 : 0 ( 21:16 , 23 : 21 ) , postoupila do semifinále . V Semifinále Řízková  hrála proti Weberové z TJ Sokol Křemže   1 : 2 ( 21:13 , 13 :21 , 11 : 21 ) .

Konečné umístění ve dvouhrách žen : Magdaléna Řízková na 3.-4. místě  a Klára Chrášťanská na 9. místě .

Čtyřhry  mužů – 10 párů :

V prvním kole nastoupili Recman , Multuš proti Plundrich (TJ Sokol Doubravka ) , Nečas(TJ Sokol Vodňany ) a prohráli 0 : 2 ( 5 : 21 , 16 : 21 ) ; Holec s Byssem ( TJ Sokol ČB) hráli proti Votava , Marek (oba TJ Sokol Vodňany ) 2 : 0 ( 21:7 , 21:5) .  V semifinále Holec s Byssem hráli proti Plundrich s Nečasem 2 : 0 ( 21:15 , 21:14) a postoupili do finále . Ve finále pár Holec s Byssem porazili pár Knoop , Hrádek ( oba SK Jupiter Plzeň )  2: 0 ( 21:13 , 21:19).

O umístění pár Multuš , Recman nastoupil proti Votava , Marek  (oba TJ Sokol Vodňany ) 2 : 0 ( 21:18 , 21:10).

Konečné umístění ve čtyřhrách mužů :  1. místo  pár Holec , Byss ;  5.-6.místo pár Multuš Recman  .

Čtyřhry  žen – 7 párů :

V prvním kole náš pár Řízková , Chrášťanská  hrál proti Kolářová , Čadková (obě TJ Sokol Vodňany )  0:2 ( 10 : 21 , 5 :21 ) .
Složený pár Jindrová Regina (SK Badminton Tábor ), Beranová (SK Jupiter Plzeň) měl po losování první kolo volné a postoupil do semifinále , kde nastoupil proti Kolářové, Čadkové (obě TJ Sokol Vodňany ) a vyhrál  2 : 0 ( 21:14, 21:6) . Ve finále Jindrová , Beranová hrál proti Könidsmarkové (TJ Bílá Hora Plzeň)  s Oberfalcerovou (TJ ČZ Strakonice )  a prohráli po vyrovnaném boji 0:2 ( 19:21 , 17: 21) .

Konečné umístění ve čtyřhrách žen : 2. místo  Jindrová , Beranová ;  7.místo Řízková , Chrášťanská .

Smíšené čtyřhry – 15 párů:

První kolo bylo pro naše páry velice nešťastné ,ani jeden pár nedokázal porazit soupeře . Pár Recman , Řízková hrál proti Holeček , Koudelková (oba  TJ Sokol Křemže   ) 1:2 ( 21:18 , 9:21 , 15 : 21)  ;  pár Holec , Jindrová hrál proti Frühauf, Oberfalcerová ( oba TJ ČZ Strakonice ) 0:2 ( 20:22, 14:21) , pár Multuš,Chrášťanská  hrál proti Nečas, Čadková (oba TJ Sokol Vodňany ) 0:2 ( 14:21 , 15:21) .
Konečné umístění ve smíšených čtyřhrách :   9.-12.místo  Holec, Jindrová ;  13.-15.místo páry : Recman , Řízková a  Multuš , Chrášťanská .

Náš pár :  Recman Jan a Řízková Magdaléna .

Kdo bude mít zájem se podívat na tabulky a výsledky všech zápasů , jsou v sekci dokumenty.