29. – 30.4. Českokrumlovský pohár regionálních výběrů U13

29. – 30.4. Českokrumlovský pohár regionálních výběrů U13 – pro tým Jižní Čechy 4. místo

Ve dnech 29. – 30.4.2017 se konal v Českém Krumlově turnaj regionálních výběrů kategorie U 13. Jedná se o velmi prestižní turnaj, kde se každý rok sejde republiková špička hráček a hráčů kategorie U13. O českokrumlovský pohár regionálních výběrů bojovalo celkem 8 krajských výběrů a domácí SKB Český Krumlov. Naše děvčata Helča Novotná a Zuzka Kočová bojovala za tým Jižní Čechy společně s Danielem Dvořákem, Davidem Dvořákem (oba Sokol České Budějovice), Robinem Tancerem (SKB Český Krumlov) a Barborou Kortusovou (SKB Dobrá Voda). Tým Jižní Čechy vstupoval do turnaje dle žebříčkového umístění jako pátý nasazený tým. Turnaj se hrál ve skupinách po třech družstvech s následným postupem prvních dvou ve skupině do vyřazovacího pavouka. Týmy na 3. místě ve skupině hrály o konečné 7.-9. místo každý s každým. Jižní Čechy byly nalosovány do skupiny s výběrem Východních Čech a Jižní Moravy. Jižní Moravu se podařilo přehrát poměrem 5:2, Východočeskému výběru jsme podlehli těsně 3:4. Postoupili jsme do vyřazovacího pavouka, kde jsme v prvním kole jasně přehráli TCM Středočeský kraj poměrem 6:1. V neděli tým Jižních Čech bojoval s výběrem Prahy o postup do finále a bohužel těsně prohrál 3:4. V boji o 3. místo jsme se utkali s týmem Severních Čech, kde jsme taktéž podlehli 3:4. Nakonec tedy pro Jižní Čechy velmi nepopulární 4. místo a „bramborová medaile“. Nutno říci, že hlavními tahouny týmu byli chlapci, především Daniel Dvořák (2. místo na žebříčku U13). Naše děvčata se velmi snažila, hrála své maximum, často nechala na kurtu téměř všechny své síly, ale na hráčky ve většině případů umístěné v první desítce žebříčku U13, to mnohdy nestačilo. Nicméně pro obě dvě je to obrovská zkušenost a i čest, že hrály za krajský výběr. Děkujeme za přínosné koučování panu Romanovi Dvořákovi.